Ecorosarium - Wypoczynek -
ecorosarium ecorosarium
     Witamy w ECOROSARIUM - Ośrodek wypoczynkowy, domki letniskowe, agroturystyka oraz galeria sztuki.
     Odwiedź magiczne miejsce nieopodal Kamienia Pomorskiego. 
ecorosarium ecorosarium
ecorosarium domki letniskowe ecorosarium agroturystyka ecorosarium domki nad morzem ecorosarium kamień pomorski ecorosarium agroturystyka nad morzem ecorosarium ecorosarium
ecorosarium ecorosarium ecorosarium ecorosarium ecorosarium ecorosarium
ecorosarium ecorosarium
ecorosarium ecorosarium-onas o nas ecorosarium-zakwaterowanie zakwaterowanie ecorosarium-ogród ogród ecorosarium-wypoczynek wypoczynek ecorosarium-galeria sztuki galeria sztuki ecorosarium-cennik cennik ecorosarium-kontakt kontakt
ecorosarium ecorosarium
ecorosarium ecorosarium
galeria zdjęć promocje ecorosarium
ecorosarium
    

    
ecorosarium   Ecorosarium - Wypoczynek -

Ecorosarium

Wypoczynek

Tylko 4.5 km dzieli Ecorosarium od Morza Bałtyckiego. Przepiękne wybrzeże - z pasem wydm i lasów iglastych - zachęca do wypoczynku o każdej porze roku. To tu możecie zregenerować swoje siły i uodpornić organizm. Jod, olejki eteryczne, przestrzeń, świeże i czyste powietrze znajdziecie tylko u nas!
Łagodny nadmorski klimat umożliwi - każdemu we własnym tempie - odkrywanie uroków Kamienia Pomorskiego i Pomorza Zachodniego. Jesteście miłośnikami: slow travel - plażowania- roweru - wędkowania – golfa - fotografii - pieszych wędrówek - podglądania przyrody - budowania (z wnukami?) zamków z piasku, zapraszamy na agrowakacje do ekologicznego Ecorosarium.
Dodatkowo na miejscu proponujemy rozne formy aktywnego wypoczynku dla calej rodziny. Do dyspozycji naszych gosci sa; petanque ( boules), krokiet ( nie mylic z krykietem), lotki (dart), szachy, badminton, worek treningowy - bokserski z rekawicami, maly fitnes; rower treningowy, wioselka, stepper, ciezarki- hantle. Milosnikom przyrody proponujemy ogladanie wielobarwnych mieszkancow motylego ogrodu.

Stworzyliśmy również Kącik Bachusa "Blogi spokój" - dla rodziców szukających relaksu i chwili wytchnienia od ukochanych pociech.
Dla wyznawców "Slow life "- Różany Zaułek, gdzie w hamaku można poczytać ciekawą lekturę lub tylko się huśtać.
Dla bardziej usportowionych rodziców - miejsce, gdzie można uprawiać fitness.
Mamy również boisko na trawie do pilki siatkowej. A dla dzieci ścieżkę bodźcow: "Bose stópki", gdzie maluchy moga odkrywac uroki kontaktu z naturalnym podłożem.
Kto dziś daje dzieciom możliwość chodzenia boso? A u nas można - na wydzielonym terenie.
Na bardziej aktywnych turystów czekają liczne trasy przyrodnicze (piesze, rowerowe, kajakowe, samochodowe) na Wyspę Wolin, do Trzebiatowa, Świnoujścia, Międzyzdrojów czy też do Drawieńskiego Parku Narodowego.

Kamień Pomorski to przepiękne miasteczko położone malowniczo nad Zalewem Kamieńskim. Nazwa pochodzi od potężnego głazu narzutowego spoczywającego na dnie zalewu - przy północnym brzegu pobliskiej Wyspy Chrząszczewskiej. Kamień Pomorski ma bezpośrednie połączenie z morzem dzięki rzece Dziwnie. Ze światem łączą go; - lotnisko w Goleniowie (50 km) - terminal promowy w Świnoujściu (50 km); połączenie ze Skandynawią i Niemcami - odnoga linii kolejowej Szczecin- Świnoujście - droga wojewódzka nr 107, łącząca się z trasą międzynarodową E-65 (krajowa droga nr 3).

Kamień Pomorski to gratka dla miłośników historii. Zachowało się do dzisiaj wiele zabytków; prawdziwych perełek architektury sakralnej i świeckiej. W mieście warto zwiedzić: - Zespół Katedralny z romańsko-gotycką katedrą z unikatowym wirydarzem, Pałacem Biskupim oraz Dworkiem Evalda J. von Kleista. - Kamieńskie kościoły. - Gotycko-renesansowy ratusz. - Średniowieczny system obronny miasta. W okolicy warto zobaczyć Głaz Królewski oraz barokowy kościół w Jarszewie.

Kamień Pomorski kojarzy się nieodłącznie z Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej. Każdy piątkowy wieczór od 18 czerwca do 27 sierpnia-  rezerwują miłośnicy muzyki na spotkanie w kamieńskiej katedrze. Koncertują tam wówczas uznanej sławy artyści i utalentowani debiutanci. Zachwycają swoją pasją i wirtuozerią organiści, orkiestry, dyrygenci, soliści, chóry i zespoły kameralne. Ecorosarium udostępni program artystyczny i zarezerwuje dla naszych gości bilety na koncerty.

Kamień Pomorski oferuje różnorodność ofert; Państwa rola – to dokonać wyboru z bogatego wachlarza propozycji.
Najbliższe okolice Ecorosarium to prawdziwy raj dla ornitologów i podglądaczy ptaków. Połączenie wody słodkiej ze słoną, olbrzymie ilości terenów podmokłych, zróżnicowane zalesienie, duże połacie pól i łąk, niskie zadrzewienie; to wszystko sprawia, ze wiele ptaków rozgościło się u nas na dobre.
Doceniły unikalny ekosystem okolic Kamienia Pomorskiego: Delichon urbica, Alauda arvensis, Buteo buteo, Coturnix coturnix, Luscinia luscinia, Phoenicurus ochruros, Perdix perdix, Motacilla alba, Ciconia ciconia, Grus grus, Phalacrocorax carbo; to tylko nieliczne gatunki zaobserwowane w najbliższych okolicach. Nazwy łacińskie powiedzą dużo znawcom, a innych zachęcą do rozszerzenia swojej wiedzy. Wszystkich zapraszamy do obserwowania ptaków w ich naturalnym środowisku. A prawdziwą nagrodą dla miłośników przyrody będzie z pewnością spotkanie z orłem bielikiem. Szykujcie Państwo aparaty fotograficzne i lornetki, żeby nie przegapić tej szansy. Czasami przylatuje nad nasze łąki.

Jesteśmy często przepracowani; biegamy z jednej pracy do drugiej. Nie znajdujemy czasu na wypoczynek i odnowę sił. Zapominamy, że nasz organizm też potrzebuje chwili relaksu, czy też dłuższego oddechu. Jeszcze nie jesteśmy chorzy. Zatrzymajcie się na chwilę moi przyszli goście! A może tak kwadrans masażu? A może kilka zabiegów przywracających nadwątlone siły?
Przebywając w Ecorosarium macie możliwość skorzystać z bogatej oferty przyrodoleczniczej, jaką oferuje nasze kamieńskie sanatorium. Kąpiel solankowa, okłady borowinowe, grota solna - to tylko niektóre zabiegi z szerokiego wachlarza propozycji.

Sanatorium specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu, serca, dróg oddechowych. Szczegółową ofertę znajdziecie na stronie uzdrowiska. Chętnym i zainteresowanym pomożemy zorganizować konsultację lekarską i zdopingujemy do zadbania o swoje zdrowie.

Czy może być ciekawsza opcja? Kilka zabiegów, odpoczynek wśród kwiatów i pełni sił kontynuujemy swoje wspaniałe wakacje! Propozycja warta przemyślenia...
Czynny wypoczynek, to dla jednych gości pielęgnacja lawendy i róż, przycinanie motylich krzewów, czy też artystyczne układanie bukietów z suszonych ziół. Dla innych to obowiązkowo wiatr we włosach i pęd przed siebie. Na rowerze, desce surfingowej czy też konno. Jeszcze inni odpoczną przy kolejnym dołku na polu golfowym. A wielu naszych gości - uzbrojonych w lornetkę, aparat fotograficzny i mapkę - założy wygodne buty, grube skarpety i ruszy przed siebie, wypatrując ptaków, ziół, motyli i podziwiając rozległe pejzaże.

Wiadro własnoręcznie zebranych grzybów - to najwspanialsze wspomnienie z wakacji - dla miłośników grzybobrania. Starannie oczyszczone i ususzone powędrują w bagażach w drogę powrotną. Inni goście z Ecorosarium nie wyobrażają sobie wypoczynku bez wody. Na nich czekają łodzie, kajaki, omegi w wypożyczalni sprzętu wodnego. A jeszcze inni popatrzą na nas z góry - krążąc nad Ecorosarium na paralotni.
Zapraszamy serdecznie do aktywnego wypoczynku! Kamień Pomorski i okolice - to prawdziwy raj dla wędkarzy. Z całej Polski zjeżdżają się tutaj fanatycy tego sportu na połowy troci. Możliwości wędkowania są olbrzymie; poczynając od wód Zatoki Kamieńskiej, aż do wędkowania bezpośrednio z brzegu morskiego.

Ecorosarium oferuje swoim gościom przepiękne i starannie przygotowane trasy rowerowe. Od krótkich i bardzo relaksowych, po prawdziwie wyczynowe. W czasie wakacyjnych wypraw odkryjecie Państwo maleńkie wioski, stare kościółki, zagłębicie się w mrok lasów i spojrzycie z wybrzeża klifowego na Morze Bałtyckie.

Nasi goście mogą skorzystać z wielu tras rowerowych zaproponowanych przez Kamień Pomorski, Woliński Park Narodowy, czy też wybrać się na odkrycie Pomorza Zachodniego z naszym przewodnikiem. Wszystkie oferowane trasy są przez niego sprawdzone i oczywiście oceniony jest stopień trudności.

Ecorosarium to miejsce wypoczynku i zebrania sił. To również punkt wyjściowy dla wielu tras turystycznych. Wyspa Wolin zaprasza do Centrum Słowian i Wikingów oraz Muzeum Archeologicznego. Otwiera swoje podwoje Woliński Park Narodowy, gdzie możemy zobaczyć żubry oraz przepiękne tereny polodowcowe z całym bogactwem flory i fauny. Nie można pominąć urokliwego Jeziora Turkusowego i punktów widokowych na Górze Gosań oraz Górze Zielonce.

Warto wybrać się do Trzebiatowa; by po zwiedzeniu gotyckiego kościoła oraz Baszty Kaszanej – wypić filiżankę kawy w ratuszowej kawiarence. A może pospacerować po molo w Międzyzdrojach lub Kołobrzegu.
Morze Bałtyckie - to nieodłącznie szerokie, piaszczyste i czyste plaże, zachęcające do długich spacerów. Bursztyny i muszle czekają na swoich odkrywców i kolekcjonerów. Olbrzymie ilości jodu w powietrzu – tak potrzebne dzieciom, młodzieży i innym przybywającym z zanieczyszczonych terenów Polski – gwarantują podniesienie odporności organizmu w czekających nas jesiennych i zimowych miesiącach. Korzystajmy więc z tego, że do morza jest zaledwie 4.5 km.

Niech nie zrazi nikogo tłok panujący przy zejściu na plaże. To niecierpliwi i nienasyceni słońca rozłożyli swoje leżaki na piasku. Kilkanaście minut spaceru – brzegiem morza - i jesteśmy w innym świecie. Tylko powiew bryzy morskiej, mewy i kolorowe zimorodki będą dotrzymywały nam towarzystwa. Czasami spotkamy zbieracza bursztynów lub zakochanych...

Dla amatorów kąpieli morskich i słonecznych urocze miejscowości przygotowały plażowe pawilony, gdzie napoje i lokalne przysmaki zaspokoją głód i pragnienie najbardziej wybrednych turystów. Po wyczerpującym spacerze zawitajmy do gościnnych barów i restauracji. A potem przez cały rok czekajmy na kolejne lato, żeby znów skusić się na golonkę w piwie, szaszłyk, pieczoną kaszankę i ogórki małosolne. No i szklankę zimnego Bosmana z sokiem. Albo i dwie... Przecież są wakacje!
Pobierowo, Dziwnów, Międzyzdroje, Rewal, Niechorze, Wisełka, Kołobrzeg, Świnoujście, Wolin; to niektóre z miejscowości, które warto odkryć od nowa.

Niechorze - zachwyci nas latarnią morską oraz rezerwatem przyrody nad jeziorem Liwia. Chętnych podróży w czasie i przestrzeni zabierze na przejażdżkę autentyczną kolejką wąskotorową. Wybierzmy się z dziećmi na tę niezwykła wyprawę.

Inne osady rybackie i miejscowości nadmorskie również maja wiele do zaoferowania turystom. Bogactwo flory i fauny zadziwi wielu mieszczuchów.
Tylko 20 km od Ecorosarium znajduje się przepiękne wybrzeże klifowe. Idealne miejsce dla szybowników i modelarzy. Miłośnicy tego sportu odkryli już walory tego wybrzeża. Dla paralotniarzy to wspaniałe miejsce do latania. Klify to również ruiny XIV- wiecznego kościoła porywanego przez morze w Trzęsaczu. Klify to przepiękne rozległe widoki i punkt wyjścia dla wielu tras spacerowych.

Rodziny z małymi dziećmi szukają innego rodzaju atrakcji. 3 czerwca 2012 rozpoczął swoja działalność Bałtycki Park Dinozaurów – Rodzinny Park Rozrywki. Tylko 2 km dzieli go od Ecorosarium; dojazd ścieżką rowerową, jak również autem. Wspaniałe miejsce rozrywki dla całej rodziny.

ecorosarium
  ecorosarium
ecorosarium ecorosarium
noclegi kamień pomorski agroturystyka nad morzem kamień pomorski domki letniskowe nad morzem domki letniskowe kamień pomorski kamień pomorski drewniane domki letniskowe kamień pomorski murowane domki kamień pomorski agroturystyka domki letniskowe agroturystyka kamień pomorski domki kamień pomorski galeri sztuki kamień pomorski wypoczynek kamień pomorski ogród różany nad morzem ogród różany wypoczynek na łonie natury wakacje kamień pomorski urlop kamień pomorski tanie noclegi kamień pomorski ekologia kamień pomorski super wypoczynek nad morzem Dziwnówek Dziwnów Międzywodzie Wolin Zalew kamieński Galeria Sztuki MUNDO BIZARRO ecorosarium